Informace o nás

Tato chovatelská stanice je velmi mladá a vznikla až s druhým jedincem Dlouhána a to fenkou Lindou od Devíti lip. Nacházíme se ve středu republiky přímo na dálnici D1 na Vysočině v malém městečku Humpolec. Jsme obklopeni krásnou kopcovitou krajinou kde ještě není nouze o přírodní kryty jako je mlází, remízky, větší rákosovité plochy a podobně. Zvěře tu moc nemáme, ale když se člověk snaží a chodí do honitby tak ví, kde zvěř hledat a drobná zvěř je pro ohaře to nejdůležitější!

 

Od Čapačky

Proč tento název? Protože moji Dlouháni jsou v baráčku který sousedí s kdysy veřejnou prašnou cestou kterou kolem svého domku vybudoval pan Čapač - této cestičce, kterou si lidé zkracovali cestu přez půl města se začalo říkat právě Čapačka :) . Samotného pana Čapače už prý neznala ani moje prababička, ale to nevadí , hlavně že s touto dnes již neveřejnou cestičkou stále sousedíme :) .

 

Moji psi

Prvním mým Dlouhánem byl opravdu extrémně dlouhosrstý pes Uran LH od Hanusky , hnědák nevýrazný vzrůstem ani vzhledem ale makal v lovecké praxi! Byl to můj první lovecký pes, ale právě on mě naučil že ohaři jsou plnokrevníci mezi psy. A právě proto jsem u toho plemene zůstala a přišly i chovatelské ambice :) .

A tím druhým jmenovaným Dlouhánem je fenka Linda od Deviti lip, která ve svém prvním roce sbírala zkušenosti na svodech loveckých psů, honech ale i na výstavách kde sbírala i ocenění. Ve druhém roce se jí povedly získat tituly CAC, CACIB i BOB na Mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích , úspěšně složit Podzimní zkoušky v I. ceně a úplně nakonec v tom roce jsme navštívili Speciální klubovou výstavu přímo u nás v Humpolci, kde jsme získaly pouze VD kvůli momentálnímu přesrsťování a tudíž byla neadekvátní kvalita a pigment srsti. Nicméně Kandidáta chovu jsme dostaly a Linda se stala chovnou pracovní fenou!

 

 

 

 

Historie projektu

V této části můžete popsat historii Vašeho projektu a co Vás vedlo k nápadu jej realizovat. Je vhodné se také zmínit o důležitých milnících a poděkovat lidem, kteří se na projektu účastnili.

Naši uživatelé

Mým cílem je, aby se mi sem vraceli hlavně myslivci, kynologové a všichni příznivci Dlouhánů :)